Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-01-26 17:38:40 przez system

Bocheński film nagrodzony na festiwalu FILM AT

Starostwo Powiatowe w Bochni otrzymało nagrodę na międzynarodowym Festiwalu filmowym FILM AT za najlepszą promocję nauki. Mowa tu oczywiście o filmie promującym naukę w szkołach ponadgimnazjalnych przygotowanym przez dział promocji w 2016 roku pt. ”Wszystko w życiu zależy od Waszych decyzji ”.

Film powiatu bocheńskiego był jednym z trzech diamentów jakie pojawiły się na tym festiwalu, był tak dobry, że jury postanowiło powołać nową kategorię filmów i oczywiście nagrodzić, podkreślają organizatorzy.To było nietypowe ujęcie tematu, ale bardzo zamierzone. Masowość informacji jaka trafia do młodego człowieka sprawia, że w dzisiejszych czasach trzeba trochę odbiegać od pewnego schematu, równocześnie zwracając na siebie uwagę. Wybór szkoły jest ważną decyzją i myślę, że tą powagę też w pewien sposób udaje się w tym krótkim filmiku pokazać.

Ta nagroda tylko potwierdza to, że dział promocji stanął na wysokości zadania, do tej pory film ten ma ponad 31 tysięcy wyświetleń i jest cały czas oglądany, a warto podkreślić, że w powiecie bocheńskim mamy naprawdę dobre placówki o wysokim poziomie kształcenia do których już teraz zapraszammłodzież -mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński

Festiwal FilmAT w Polsce to jeden z największych na świecie festiwali filmów turystycznych, ekologicznych i artystycznych. Słynna statuetka Turysty stała się już symbolem profesjonalizmu, przynosząc absolutny zaszczyt i dumę tym, którzy ją otrzymali. FilmAT – The International Film Art & Tourism Festival organizowany jest od 2006 roku i jest jedynym Festiwalem w Polsce zrzeszonym w International Committee of Tourism Film Festivals CIFFT. Festiwalowi towarzyszy Konferencja International Tourfilm Academy dedykowana filmowi turystycznemu i ekologicznemu. W tym, roku pierwszy raz powołano też nową kategorię w której wystartował Powiat Bocheński.

Jury międzynarodowe 12th FilmAT Festival:
Prezydent Jury

Zbigniew Żmudzki - producent filmu "Piotruś i wilk", który w roku 2008 zdobył Oscara, doświadczony filmowiec, producent, kreator i założyciel Studia Filmowego Se-Ma-For"

Członkowie Jury

prof. dr hab. Ewa Dziedzic - Kierownik Katedry Turystyki na Uniwersytecie SGH w Warszawie;

Alexander V. Kammel – założyciel i dyrektor International Committee of Tourism Film Festivals CIFFT w Wiedniu, najbardziej doświadczony znawca filmu turystycznego na świecie

Ivana Bilkova – dyrektor CzechTourism na Polskę, Litwę i Łotwę Urszula Nowinowska – twórca słynnej kampanii społecznej “Zgazu Tanoga”, dyrektor Gabinetu Głównego Inspektora Transportu Drogowego

Kuba Sito - kreator i reżyser produkcji filmowych zdobywca wielu światowych nagród na międzynarodowych festiwalach

Georg Van Der Weyden - kreator i reżyser bardzo dobrych produkcji filmowych ze Szwecji, zdobywca wielu światowych nagród na międzynarodowych festiwalach.

Film można obejrzeć TUTAJ.