Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-04-28 21:11:13 przez system

Bocheński transport pozostawia wiele do życzenia

Gościem kwietniowej komisji prawa i spraw obywatelskich w bocheńskim magistracie był Jacek Sobiecki, naczelnik wydziału ruchu drogowego bocheńskiej policji. Przedstawił on pokrótce, jak wygląda stan techniczny autobusów oraz pozostałych przewoźników zbiorowych na terenie naszego miasta.

Prowadzimy cyklicznie raz w miesiącu tzw. działania „Truck – Bus”. Są one skierowane ściśle pod kontrolę przewoźników i samochodów ciężarowych. Prowadzimy również działania, zwłaszcza na początku roku szkolnego, „Bezpieczna droga do szkoły”, gdzie staramy się skontrolować wszystkich przewoźników, którzy przewożą młodzież. Efekty tych kontroli nie są pozytywne – zaznaczył Jacek Sobiecki.

W ubiegłym roku bocheńska policja skontrolowała 122 autobusy w ramach działań „Truck – Bus”. Nałażono na kierowców tych pojazdów 41 mandatów karnych i zatrzymano 14 dowodów rejestracyjnych. W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku w ramach tej samej akcji skontrolowano 51 przewoźników i nałożono 21 mandatów. Zatrzymano również 17 dowodów rejestracyjnych. Bocheńska policja stara się każdorazowo „prześwietlić” również autobusy, którymi podróżują m.in. dzieci i młodzież z bocheńskich szkół podczas wycieczek szkolnych.

Przewodniczący komisji Zbigniew Włosiński zaapelował do kierowców, którzy na co dzień przewożą innych ludzi, o dbałość o stan techniczny pojazdów.

- Nowego pojazdu ze starego nie zrobi nikt, ale jeśli pojazd ma sprawne hamulce, światła, super opony, układ kierowniczy bez zastrzeżeń, to jeżeli nawet jest brzydki, stylistyką już nie pasuje do XXI wieku, to trudno zabronić tym komuś jechać, bo auto jest - uważam - bezpieczne – podkreślił Zbigniew Włosiński.