Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-03-15 19:28:38 przez system

Bocheńszczyzna ma nowego komendanta Policji

15 marca w obecności komendanta wojewódzkiego Policji, Tomasza Miłkowskiego bocheńska komenda powitała nowego szefa. Jest nim mł. insp. Tadeusz Stachak, który do tej pory był przez 9 lat zastępcą komendanta w Limanowej.

Uroczystość w sali odpraw wiązała się nieuchronnie z pożegnaniem Mariusza Dymury, który do tej pory kierował KPP w Bochni.
Przy tej okazji nie brakło podsumowań dotychczasowej pracy obu oficerów policji. Wypadły one bardzo pozytywnie.

  • Nie jesteśmy, niestety, jak Straż Pożarna, która tylko ludziom pomaga i 99% ludzi ocenia ją bardzo dobrze - zauważył Tomasz Miłkowski. – Musimy być czasem surowi.

- Przed wami tabula rasa – powiedziała przedstawicielka samorządu małopolskiego. – Mariusza Dymury - jako komendanta policji w Tarnowie i Tadeusza Stachaka - jako szefa policji w Bochni. Zapisujcie ją dobrze i idźcie prostą drogą!

Miłym akcentem całej uroczystości był bukiet róż wręczony przez Mariusza Dymurę jego żonie, „w podzięce za cierpliwość i z prośbą o jeszcze”.

Nie brakło też okolicznościowych prezentów. I tak np. odchodzący komendant sprezentował nowemu książkową historię KPP w Bochni, żeby ten lepiej mógł się „wgryźć” w temat.
- Komendant Stachak napisze dalszy ciąg tej historii – zauważył w swoim wystąpieniu starosta Ludwik Węgrzyn.

Z kolei burmistrz Stefan Kolawiński obdarował Mariusza Dymurę grafiką o tematyce bocheńskiej, żeby ten Bochni nie zapomniał.
Nowemu komendantowi przyszło też zawiesić na ścianie sali odpraw portret kolejnego, byłego szefa bocheńskiej policji.
- Ale to nie znaczy, że każdy komendant będzie wisiał! – zażartował ktoś z obecnych.

W uroczystości wzięli udział także bocheńscy samorządowcy: starosta i jego zastępca, przewodnicząca Rady Powiatu a także wójtowie bocheńskich gmin. Nie zabrakło też komendanta PSP, dyrektora Kopalni czy dyrektora Szpitala Powiatowego.

Tadeusz Stachak jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracę w Policji rozpoczął w 1991 r. Od początku służby związany z pionem kryminalnym. Pracował m.in. w Wydziale Dochodzeniowo - Śledczym KWP w Nowym Sączu, a po reformie administracyjnej w Wydziale do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz w Wydziale Dochodzeniowo - Śledczym KWP w Krakowie. Od października 2003 r. był zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP w Limanowej, a w kwietniu 2008 r. powołany został na stanowisko I zastępcy Komendanta tej jednostki. Jest żonaty, ma dwóch synów.