Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-12-21 16:23:24 przez KacperGlod

Bochnia: 14-latek kierujący samochodem uciekał przed policją

Komenda Powiatowa Policji w Bochni poinformowała o zatrzymaniu 14-latka, który pomimo braku uprawnień urządził przejażdżkę samochodem, a następnie zaczął uciekać przed mundurowymi.

Godziny popołudniowe i wieczorne bardzo często są okazją do wspólnych spotkań i korzystania z wolnego czasu poza domem. Z takiego założenia wyszła grupka znajomych, która w ubiegłym tygodniu postanowiła spotkać się w centrum Bochni. Kiedy 16 i 17-latka dotarły na spotkanie ze swoim znajomym, po krótkiej rozmowie chłopak zaproponował przejażdżkę samochodem ulicami miasta. 14-latek wsiadł za kierownicę i zaprosił do środka obie koleżanki. Grupa znajomych w najlepsze jeździła ulicami Bochni dobrze się bawiąc, a kierujący nie zdawał sobie sprawy z zagrożenia, jakie powoduje dla siebie i innych.

Samochód został jednak zauważony przez zmotoryzowany patrol dzielnicowych. Mundurowi chcieli zatrzymać go do kontroli drogowej, jednak sygnały świetlne i dźwiękowe zostały zlekceważone. Kierujący nie tylko się nie zatrzymał , ale przyspieszył i zaczął uciekać. Kierowany przez siebie pojazd unieruchomił i pozostawił dopiero przy lokalnej drodze gruntowej, skąd, uciekając pieszo udał się do miejsca zamieszkania. Tam został zatrzymany.

14-latek przyznał się do winy i przedstawił mundurowym przebieg wydarzeń związany ze złamaniem prawa, za które teraz poniesie konsekwencje.

Info i fot. KPP w Bochni