Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-04-06 15:14:23 przez KacperGlod

Bochnia: 19-latek okradł sklep i pobił ekspedientkę. Złodziej został zatrzymany

W ubiegłym tygodniu, złodziej ukradł towar w jednym z bocheńskich supermarketów. Po kilku godzinach, mężczyzna wrócił do tego samego sklepu aby znowu coś ukraść, a kiedy mu się nie powiodło pobił pracownicę sklepu, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Bocheńscy kryminalni ustalili personalia i zatrzymali podejrzanego w tej sprawie 19-latka.

Jak informuje Komenda Policji Powiatowej w Bochni w środę, 29 marca, około godziny 16 młody mężczyzna wszedł do jednego z bocheńskich supermarketów. Jak się jednak okazało, nie był zainteresowany kupnem, a kradzieżą niektórych towarów. Mężczyzna niepostrzeżenie schował łupy, a następnie opuścił obiekt razem z niezapłaconym towarem. Tuż po godzinie 19, wrócił do sklepu i dokonał kolejnej kradzieży.

Tym razem jego działania zauważyła pracująca tam ekspedientka, która zwróciła mu uwagę aby wyciągnął schowany pod ubraniami towar, co mężczyzna zrobił. Kiedy kobieta wyjęła telefon i oświadczyła, że sprawę kradzieży zgłosi na Policję, mężczyzna próbował jej go zabrać, a po nieudanej próbie wybiegł ze sklepu, chcąc uciec. Pracownica supermarketu nie dała za wygraną i wybiegła za nim poza sklep. Sprawca odepchnął ekspedientkę, a następnie zaczął ja szarpać i kilkukrotnie uderzając jej głową o asfaltowe podłoże. Pozostawiając ją nieprzytomną oddalił się w nieznanym kierunku. Na miejsce wezwane zostały służby. Ratownicy medyczni przewieźli poszkodowaną 43-latkę do szpitala, gdzie kobieta uzyskała pomoc medyczną.

W wyniku zdarzenia mieszkanka gminy Drwinia doznała obrażeń ciała. Ustaleniem tożsamości przestępcy zajęli się natomiast policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy powiatowej Policji w Bochni. Bezpośrednio po zdarzeniu funkcjonariusze wykonali szereg działań, dzięki którym udało im się wytypować potencjalnego sprawcę oraz możliwe miejsce jego przebywania, które znajdowało się na terenie powiatu wielickiego. W środę (5 kwietnia br.) kryminalni zatrzymali podejrzewanego w tej sprawie 19-letniego mężczyznę.

W środę prokurator z Prokuratury Rejonowej w Bochni postawił zatrzymanemu zarzut spowodowania tzw. średniego uszczerbku na zdrowiu w ramach występku o charakterze chuligańskim i zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Zarzut kradzieży usłyszy po wycenie towaru przez sklep. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

/media/user/images/upload/Kwiecien/Kwiecień 2023/400-71484.png

Info: KPP w Bochni