Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-03-12 09:17:49 przez system

Bochnia: 5 nielegalnych automatów do gier

Policjanci z bocheńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Nowym Sączu Oddział w Tarnowie przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Dzięki zorganizowanej akcji w ręce celników trafiło 5 automatów wykorzystywanych do nielegalnych gier hazardowych. Osobom prowadzącym ten nielegalny proceder grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Wspólne działania służb Policji i „celników” zostały przeprowadzone 1 marca 2018 roku. W trakcie kontroli jednego z lokali na terenie Bochni funkcjonariusze ujawnili maszyny, na których odbywały się gry mające charakter losowy, służące uzyskaniu korzyści finansowej, co w świetle przepisów Ustawy o Grach Hazardowych czyni je nielegalnymi. Łącznie zabezpieczono 5 maszyn i przekazano je urzędnikom celnym, którzy zajmą się dalszym prowadzeniem tej sprawy.

Osobom, które zajmowały się tym nielegalnym procederem, zgodnie z przepisami Ustawy, za prowadzenie bez zezwolenia gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Osobie wynajmującej lokal, w którym znajdują się nielegalne maszyny nie będące jej własnością również grozi odpowiedzialność karna.

Jeszcze niedawno w naszym mieście było wiele miejsc, gdzie można było legalnie oddać się hazardowi. Poznać je można było po zaciemnionych szybach i neonach z pięcioma siódemkami w treści. Wszystko zmieniło się 1 kwietnia 2017 roku, kiedy weszła w życie znowelizowana ustawa hazardowa. Od tamtego dnia to państwo ma monopol na gry hazardowe i mogą się one odbywać jedynie w kasynach.

Tekst i zdjęcie wg.bochnia.policja.gov.p