Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-01-15 19:22:58 przez system

Bochnia dała 75 tys. na WOŚP. Ile z tego na Woodstock?

Tradycyjny mróz towarzyszył wolontariuszom zbierającym wczoraj datki na Orkiestrę podczas finału WOŚP. Jak czytamy na www.bochnia.eu: Sztab Bochnia założony przez Hufiec ZHP zebrał 74 937,31 zł oraz drobny bilon w innych walutach. Jest to wynik o ponad 10 tys. zł lepszy niż w roku ubiegłym.

Trudno jest rozstać się z idolami młodości, trudno uwierzyć, że nie zasługują na zaufanie co do swojej bezinteresowności i uczciwości. Nie sposób inaczej wytłumaczyć fenomenu Jurka Owsiaka, który mimo niezbitych dowodów, popartych wyrokami sądów, wciąż wzbudza zaufanie tak wielu ludzi do czystości swoich intencji.

O cynizmie Jerzego Owsiaka świadczy już tylko fakt, że w styczniu wysyła przemarznięte dzieciaki z puszkami m.in. pod kościoły, po to by w lipcu organizować orgiastyczny, antychrześcijański i antyklerykalny Woodstock. Podobno TYLKO za procenty od pieniędzy zebranych podczas finału WOŚP.

Przypomnijmy, że zobowiązany przez sąd w procesie z Piotrem Wielguckim, Jerzy Owsiak nie rozliczył się z dochodów ze swojej akcji charytatywnej. W szczególności – nie udowodnił, że nie było przepływów finansowych pomiędzy zarządzanymi przez pp. Owsiaków spółkami Mrówka Cała i Złoty Melon a WOŚP. Tymczasem, że takie przepływy mają miejsce, sąd stwierdził już na podstawie niepełnej i niedokładnej dokumentacji, która została mu przez WOŚP dostarczona.

Na zakończenie kilka cytatów z Jerzego Owsiaka, zapewne smutnych dla każdego, kto wrzucił choćby 2 zł do puszki:

„(...)Polacy lubią być rasistami, chcą polepszyć przez to swój wizerunek, swoją własną wartość. (...) Duży udział w tym ma np. Kościół, który, nie rozumiejąc pewnych rzeczy, stawia kropkę nad «i» (...)” - rok 2000, wywiad dla czasopisma ”Nigdy Więcej”;

„Nie chcę widzieć na Przystanku Woodstock namiotu i duchownych z Przystanku Jezus!” – marzec 2003, dla Gazety Lubuskiej;

„Polska to popr... kraj. Żyjemy w popr... kraju” – 2003, na otwarciu Woodstock, podobno 1 sierpnia, równo o godz. 17-tej;

„To głęboko upośledzony nienawiścią człowiek. (...) Swoją żonę traktuje jak sutener. Nierób. Nieudacznik. Pijak” – videoblog z 14 X 2014 roku, o Piotrze Wielguckim. Za te słowa Jerzy Owsiak został skazany na karę grzywny wynoszącą 100 stawek dziennych, po 50 zł za jedną stawkę.

eb