Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-04-26 22:39:41 przez system

Bochnia na Pikniku Wiosennym w Krakowie

22 kwietnia przy Tauron Arenie w Krakowie otwarto Aleję Podróżników odsłaniając tablice z nazwiskami 30 osób - największych podróżników, odkrywców i zdobywców.


Wśród nazwisk osób, których tablice zostały odsłonięte, znaleźli się himalaiści, żeglarze, a także naukowcy. Decyzję o ich wyróżnieniu podjęli internauci, słuchacze radia RMF FM oraz członkowie specjalnej kapituły.

Odsłonięcie Alei połączone było z dwudniowym Piknikiem Wiosennym w Parku Lotników Polskich, podczas którego wspólne stoisko promocyjne miało także Miasto Bochnia i Kopalnia Soli.

Gośćmi, którzy wzięli udział w uroczystości otwarcia byli m.in. Aleksander Doba, Leszek Cichy, Arkady Fiedler oraz Krzysztof Wielicki. W trakcie festynu spotkali się oni z publicznością i opowiadali o swoich przygodach związanymi z wyprawami.

Prezentowana podczas pikniku oferta turystyczna Bochni, ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem, zachęcała do odwiedzenia Solnego Grodu oraz okolic. Bocheńskie stoisko brało również udział w grze terenowej oraz zorganizowało własne konkursy wiedzy o mieście i Kopalni – informują przedstawiciele Urzędu Miasta. Losy z prawidłowymi odpowiedziami złożyło ponad 100 uczestników, spośród których nagrodzonych w drodze losowania zostało 50 osób.

Mimo nie do końca sprzyjającej pogody przybyli na Piknik uczestnicy mogli brać udział w licznych pokazach, szkoleniach oraz zdobywać wiedzę na ponad 10 stoiskach o bardzo różnej tematyce.