Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-10-22 02:28:01 przez system

Bochnia po raz trzeci z Gruntem na Medal

20 października podczas uroczystej konferencji w Hotelu Polonia Palace w Warszawie burmistrz Bochni Stefan Kolawiński odebrał z rąk podsekretarza stanu Ministerstwa Rozwoju Adama Hamryszczaka oraz prezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Tomasza Pisuli nagrodę za zwycięstwo VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na Medal” 2016.

Konkurs organizowany jest pod patronatem wicepremiera, Ministra Rozwoju Mateusza Morawieckiego oraz Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej, a jego celem jest wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje produkcyjne, a w efekcie przyczynienie się do zwiększonego napływu inwestycji zagranicznych do Polski.

Spośród 179 zgłoszeń nadesłanych przez 142 gminy do II etapu konkursu zakwalifikowano 81 działek, wybranych przez Centra Obsługi Inwestora - Partnerów Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

PAIiIZ wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego za najlepszy teren VII edycji konkursu „Grunt na Medal” 2016 w naszym województwie uznała jeden z modułów Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej o powierzchni 4,23 ha.

Kolejne wyróżnienie dla BSAG jest dla mnie potwierdzeniem dobrze wykonanej pracy oraz tego, że jako miasto jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na przyjęcie kolejnych inwestorów – komentuje burmistrz Stefan Kolawiński.

Tym samym Bochnia już po raz trzeci znalazła się wśród 16 miast z najlepszą ofertą inwestycyjną w Polsce. Do tej pory nasze miasto zwyciężało w latach 2010 i 2014.

Wśród małopolskich gruntów uczestniczących w tym konkursie do II etapu zakwalifikowały się tereny inwestycyjne z: Bochni, Gorlic, Gołczy, Limanowej, Skały oraz Tarnowa.

Dobrze skrojona oferta oraz zwycięstwo w konkursie „Grunt na Medal” to przepustka do lukratywnego kontraktu inwestycyjnego – informują przedstawiciele Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Wszystkie wyróżnione „Grunty na Medal” trafią do Bazy Ofert Inwestycyjnych prowadzonej przez PAIiIZ i będą oferowane w pierwszej kolejności polskim oraz zagranicznym inwestorom, którym pomaga Agencja.