Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-03-17 14:58:02 przez system

Bochnia w akcji „Godzina dla wilka”

W geście troski o środowisko, w sobotę 19 marca o godzinie 20:30 zgaśnie oświetlenie najbardziej charakterystycznych budynków i obiektów w miastach na całym świecie. To największa tego typu inicjatywa, w którą wspólnie włączają się miasta, ukazując jednomyślność w ratowaniu przyrody.

Do akcji dołączyła również Bochnia. W naszym mieście symbolicznie zostaną wyłączone iluminacje świetlne elewacji budynku Sądu Rejonowego oraz pomnika Kazimierza Wielkiego na Rynku.

Godzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi w ponad 170 krajach. W zeszłym roku wśród zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy ponad 7000 miast, wyłączając oświetlenie 10 400 zabytków i pomników. W samej Polsce w akcji wzięło udział blisko 70 miast.

Tegoroczna edycja "Godziny dla Ziemi" odbywa się pod hasłem „Godzina dla wilka. Bądź głosem tych, którzy go nie mają”. Dziś żyje w Polsce jedynie około 1000 osobników tego gatunku. Zwierzęta te giną z powodu ludzkiej niechęci i stereotypów funkcjonujących na ich temat. Wbrew powszechnej opinii nie są one zagrożeniem dla człowieka - to człowiek coraz częściej stanowi zagrożenie dla nich. Wilki są pięknymi, charyzmatycznymi zwierzętami, niezwykle potrzebnymi dla prawidłowego funkcjonowania polskiej przyrody. Jeśli chcemy, aby przetrwały w naturze, musimy im pomóc.

- Zachęcamy wszystkich mieszkańców Bochni do udziału w międzynarodowej akcji "Godzina dla Ziemi WWF" i symbolicznego wyłączenia świateł w budynkach - mówi naczelnik wydziału promocvji bochenskiego magistratu, Tomasz Ryncarz.

Więcej informacji dotyczących tegorocznej akcji na stronie www.godzinadlaziemi.wwf.pl.