Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-05-15 23:12:33 przez KacperGlod

Bochnia: Złodziej ukradł konsolę z grami, elektronicznego papierosa oraz piwo

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dokonanej w domu jednorodzinnym na terenie Bochni. 24-latek przez uchylone okno wszedł do budynku i pod nieobecność domowników zabrał z niego konsolę do gier, pady, grę oraz… sześciopak piwa.

W niedzielę (30 kwietnia br.), około 21:30 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni otrzymali zgłoszenie, że w jednym z domów na terenie miasta miało dojść do włamania. Po dotarciu na miejsce mundurowi otrzymali od domowników listę utraconych przedmiotów zabranych przez sprawcę. Znalazły się na niej plecak z kluczami, elektroniczny papieros, konsola do gier razem ze znajdującą się w oryginalnym opakowaniu grą, pady oraz sześciopak piwa. Wartość poniesionych strat została wyceniona na 1000 złotych. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca. W trakcie czynności ustalili, że sprawca dostał się do budynku przez uchylone okno. Podczas sprawdzania terenu przyległego do domu policjanci znaleźli… dwie puszki piwa zgubione przez sprawcę w momencie, w którym opuszczał budynek.

Ustaleniem i odnalezieniem osoby odpowiedzialnej za kradzież zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. którym udało im się wytypować potencjalnego sprawcę oraz możliwe miejsce jego przebywania. Kiedy udali się pod wskazany adres zastali tam 24-latka, który przyznał się do popełnionego przestępstwa. Mieszkaniec Bochni oddał część skradzionych przedmiotów. Te bardziej wartościowe – konsolę i grę – mężczyzna sprzedał, jednak udało się je również odzyskać. Skradzione napoje mężczyzna wypił. 24-latek z Bochni za swój czyn usłyszał już zarzuty. Za dokonanie kradzieży grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

/media/user/images/upload/Maj/Maj2023/400-75254.jpg

Fot. KPP w Bochni