Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-12-10 20:13:12 przez system

Bochnia złotym uczestnikiem ETZT 2018

30 listopada 2018 r. odbyła się konferencja podsumowująca tegoroczną kampanię Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Polsce, w której wziął udział wiceminister Andrzej Bittel. Hasłem edycji ETZT 2018, którą poziomie krajowym koordynuje Ministerstwo Infrastruktury, była „Multimodalność”, zaś mottem „Przesiadaj się i jedź!”.

W trakcie konferencji odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów przedstawicielom miast i gmin jako podziękowanie za włożony wysiłek i zaangażowanie w organizację ETZT w swoich lokalnych społecznościach.
Wśród 47 najlepszych uczestników kampanii w Polsce znalazła się również Bochnia. Dyplom złotego uczestnika ETZT 2018 z rąk wiceministra Andrzeja Bittela odebrał Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta Tomasz Ryncarz.

Jeszcze w grudniu nastąpi rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Infrastruktury: „Polskie Nagrody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu”. Początkiem roku ogłoszone zostaną wyniki kampanii przez Komisję Europejską i rozstrzygnięty zostanie konkurs o zasięgu europejskim. W obu konkursach bierze udział również Bochnia.