Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-09-07 23:08:30 przez system

Bochnianie zbudowali studnię w Kamerunie

16 września kolejna zbiórka

W kamerunie działa juz studnia im. Dr Filipa Adenta. Po trzech latach przygotowań i zbierania środków w kwietniu br. została wykopana studnia głębinowa w bardzo biednej dzielnicy stolicy Kamerunu Yaounde. Po założeniu ręcznej pompy nadano jej imię dr Filipa Adwenta, (zdjęcie) dokonano poświęcenia studni i placu na którym powstanie Centrum Dziecka.

Do powstania studni w znacznej mierze przyczynili się mieszkańcy Bochni i ziemi bocheńskiej, którzy w ciągu 3,5 roku, podczas 16- stu zbiórek, złożyli 135,5 tony makulatury, co dało kwotę 38.460,00 zł. Stanowi to ok. 80 % kosztów zbudowanej studni, a zatem śmiało możemy powiedzieć, że bochnianie zbudowali studnię w Kamerunie.

Wybudowana studnia głębinowa bardzo poprawiła standard życia tych bardzo biednych ludzi i przybliżyła budowę Centrum Dziecka. Teren na którym znajduje się studnia został ogrodzony i są prowadzone prace przygotowawcze do budowy Centrum. Przed rozpoczęciem zasadniczych prac budowlanych konieczne jest postawienie betonowych zbiorników rozprowadzających wodę. Koszt budowy tych zbiorników wynosi ok. 49 000 zł, dlatego po wakacyjnej przerwie nadal kontynuujemy akcję „Makulatura na misje”.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni
serdecznie zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w kolejnej zbiórce makulatury, która odbędzie się w sobotę 16 września br. przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni, w godz. 7.00 do 16.00. Jednocześnie stowarzyszenie dziękuje jeszcze raz za dotychczasowe zaangażowanie i liczy na dalszą pomoc.

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej Ekombud, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej. Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki.

Maria Ślusarz

/media/data/upload/Wrzesien/2017/makulatura.jpg