Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2024-03-21 15:43:50 przez Czas2012

Boisko, plac zabaw, zieleń w tym ogród sensoryczny - co się zmieni na „handelce”?

Jednym z konkretnych zadań i projektów jakie zaproponował w swej kampanii Komitet Wyborczy Nasza Wspólna Sprawa dla Powiatu Bocheńskiego to gruntowne przekształcenie terenu przed Zespołem Szkół Nr 3. Funkcjonują tam obecnie dwa otwarte boiska. Co się mieni? Ma powstać centrum rehabilitacyjno-sportowe.

Plan budowy centrum został przedstawiony wczoraj podczas briefingu prasowego zorganizowanego przy Zespole Szkół Nr 3, na miejscu zakładanej przyszłej budowy. Jest to jeden z kluczowych punktów programu wyborczego KWW Nasza Wspólna Sprawa. Miejsce nie było przypadkowe, gdyż właśnie tam ma powstać Centrum Rehabilitacyjno – Sportowe, które przedstawił Adam Korta, starosta bocheński i lider Okręgu Nr 1 Miasto Bochnia. Centrum ma pomieścić rehabilitację, sale sportowe dla Zespołu Szkół Nr 3 i Specjalnego Ośrodka – Szkolno – Wychowawczego oraz parking dla około 200 osób.

To co wspólnie przygotowaliśmy dla Mieszkańców to budowa centrum rehabilitacyjno-sportowego w miejscu tzw. "handelki"- mówił Adam Korta.

Chyba nikt w Powiecie Bocheńskim nie ma wątpliwości, że bocheńszczyzna potrzebuje nowoczesnej placówki rehabilitacyjnej. Budową Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wraz z hospicjum udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej ambitny projekt. Tutaj nie ma kompromisów. Mieszkańcy potrzebują takiego miejsca, a naszym zadaniem jest zrealizować to zadanie. Warto podkreślić, że obiekt będzie mieć dodatkową funkcję dzięki budowie sali sportowej dla Zespół Szkół nr 3 oraz dla SOSW Bochnia. Oczywiście teren wokoło centrum zostanie na nowo zagospodarowany - boisko, plac zabaw, zieleń w tym ogród sensoryczny. Nie zapomnieliśmy o miejscach parkingowych, których ma być nawet 200 z przeznaczeniem dla pracowników szpitala, pracowników obydwóch szkół, rodziców uczniów i podopiecznych. To nie jest ambitny projekt, to po prostu konieczność, której potrzebują Mieszkańcy.

W spotkaniu wzięli udział kandydaci NWS z okręgu nr 1 z miasta Bochni: Michał Rudnik, Elżbieta Paczyńska, Jacek Kawalec, Teresa Szydłowska, Wanda Janta i Agnieszka Międzik, oraz liderzy z Okręgu Nr 2 Gmina Bochnia Bernadetta Gąsiorek, Okręgu Nr 3Gmina Nowy Wiśnicz - Krzysztof Kołodziejczyk, Okręgu Nr 4 Gmina Drwinia i Rzezawa - Beata Puzia i Bartosz Grabowski z Okręgu nr 5 – Lipnica Murowana, Łapanów, Trzciana, Żegocina.

Info: KWW Nasza Wspólna Sprawa