Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-08-16 11:12:56 przez system

Boisko przy II LO jak nowe

Zakończyła się przebudowa boiska sportowego przy II LiceumOgólnokształcącym i PSP4 w Bochni. Przebudowa, która trwała dwa miesiące, a jej koszt to blisko 400 tysięcy złotych.

Od września uczniowie obu szkół mogą korzystać z bezpiecznej poliuretanowej powierzchni, która zastąpiła dotychczasową nawierzchnię asfaltową. Ponadto boisko zostało wyposażone w dwie nowe bramki do piłki ręcznej i mini nożnej, jak również słupki do siatkówki i tenisa ziemnego oraz siatki zabezpieczające. Teren wokó łboiska został uporządkowany, wyłożono nową trawę, ławki i koszena śmieci.
"Bardzo się cieszę, że młodzież z obu szkół będzie mogłakorzystać z boiska nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego, alerównież w wolnym czasie, rozwijając swoje sportowe pasje "- stwierdził Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Projekt został zrealizowany dzięki sportowej inicjatywie WojewództwaMałopolskiego pod nazwą Małopolskie Boiska, a skierowany do dzieci imłodzieży z regionu. Całkowita wartość inwestycji to 411 362,11zł, natomiast dofinansowanie to 112 896,00 zł. Pozostała kwotazostała pokryta przez samorządy Powiatu Bocheńskiego w wysokości149 233,06 zł i Miasta Bochnia - 149 233,05 zł.
Wykonawcą była Firma Bud-Mat z Krynicy Zdrój.