Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-02-21 15:27:34 przez system

Bp Leszkiewicz odprawił pierwszą mszę św. w Bochni

Dokładnie dwa tygodnie po święceniach biskupich w niedzielę 21 lutego przybył do swej dawnej parafii św. Mikołaja w Bochni nowy biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej - bp Leszek Leszkiewicz.

Nowowyświęconemu pasterzowi diecezji towarzyszyło znamienite grono księży z obu bocheńskich dekanatów, z obecnym proboszczem parafii św. Mikołaja ks. Wojciechem Gałdą i proboszczami pozostałych bocheńskich parafii - księżmi Janem Nowakowskim i Kazimierzem Kapcią na czele. We mszy uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych powiatu i miasta ze starostą Ludwikiem Węgrzynem i burmistrzem Stefanem Kolawińskim, przedstawiciele Rady Parafialnej, NSZZ "Solidarność", Policji i Straży Pożarnej, a także licznych wspólnot, działających przy parafii.

Dziękując im wszystkim za przybycie ksiądz biskup zapewnił, że Bochnia pozostanie na zawsze w jego serdecznej pamięci, gdyż pomimo faktu, że był u nas stosunkowo krótko, doświadczył wiele dobra ze strony zarówno swych braci w kapłaństwie, ale też lokalnych władz i zwykłych parafian. Poprosił na koniec o wiele modlitw, by był dobrym przewodnikiem ludzi na drodze do zbawienia.