Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-04-02 11:50:50 przez Czas2012

Budynek starostwa będzie dostępny dla niepełnosprawnych

Siedziba Starostwa Powiatowego w Bochni od ul. Różanej już wkrótce będzie dostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich - informuje Starostwo Powiatowe. Podpisano właśnie umowę na realizację tego zadania. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Projektowana inwestycja ma na celu ułatwienie wejścia do budynku osobom z niepełnosprawnościami. W obiekcie zaprojektowano przebudowę wejścia do budynku, budowę rampy dla osób z niepełnosprawnościami oraz montaż zadaszenia nad wejściem.

Wydzielone i oznakowane zostanie miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz miejsce dla pojazdu osoby z dzieckiem. W ramach prowadzonych robót zostanie wykonana również hydroizolacja na całej długości ściany piwnic wzdłuż elewacji od strony ulicy Różanej. Koszt inwestycji to blisko 350 tysięcy złotych.

W naszym społeczeństwie jest coraz więcej osób z niepełnosprawnościami. Niestety większość budynków nie jest dostosowana do ich potrzeb. Konieczna są tego typu inwestycje, aby ograniczać wykluczenie i marginalizację takich osób. To nie ostania tego typu inwestycja powiatu. Niedawno uruchomiliśmy wideotłumacza języka migowego w Starostwie. Chcemy też w Starostwie wybudować windę, na którą zleciliśmy już prace projektowe – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

/media/user/images/upload/Kwiecien/Kwiecien 2021/rozana.jpg