Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-08-05 16:48:01 przez system

Burmistrz apeluje o pomoc dla miasta partnerskiego

W związku z dotkliwą powodzią jaka nawiedziła Dolną Saksonię w tym mieszkańców naszego miasta partnerskiego Bad Salzdetfurth burmistrz naszego miasta Stefan Kolawiński wystosował do mieszkańców Bochni apel, który zamieszczamy poniżej.

Szanowni Państwo,

W ubiegłym tygodniu wielu mieszkańców Dolnej Saksonii w Niemczech dotknęła powódź. Pośród poszkodowanych miejscowości znalazło się nasze miasto partnerskie Bad Salzdetfurth.

W obliczu tej tragedii zwracam się wraz z władzami miasta Bad Salzdetfurth z APELEM do ludzi dobrej woli - mieszkańców Bochni O POMOC DLA POWODZIAN.
Należy nadmienić, iż mieszkańców Bochni i Bad Salzdetfurth łączą kilkunastoletnie więzi partnerskie nie tylko na płaszczyźnie oficjalnej, ale również prywatnej. Wielu mieszkańców Bochni utrzymuje stały kontakt ze znajomymi z Bad Salzdetfurth, odwiedzają się, mailują. Młodzież naszego miasta, gościła wielokrotnie, a ostatnio w maju w domach mieszkańców, również poszkodowanych w powodzi. W Bad Salzdetfurth często gościli nasi lokalni artyści i zawsze byli przyjmowani z wielką radością i gościnnością. Wspieramy się wzajemnie i organizujemy wspólne projekty mające na celu lepsze poznanie się i zrozumienie. Strażacy z miasta partnerskiego przekazali kilka lat temu wóz strażacki z wyposażeniem, który został przekazany na potrzeby lokalnej jednostki OSP.
W roku 1962, miasto zostało prawie całkowicie zalane przez rzekę Lammę. Podczas obecnej powodzi ponad 2000 domów prywatnych oraz Muzeum zostało podtopionych a woda sięgała ponad 70 cm. Mając przed oczami powódź, która dotknęła nas w 2010 roku i zabrała tak wielu naszym mieszkańcom dorobek całego życia, pomóżmy naszym sąsiadom i okażmy współczucie i zrozumienie.

Darczyńcy, którzy chcieliby wesprzeć poszkodowanych, mogą wpłacać pieniądze na konto znajdujące się na stronie internetowej miasta Bad Salzdetfurth.

Sparkasse Hildesheim
IBAN: DE55 2595 0130 0056 0037 18
**SWIFT/BIC: NOLADE21HIK

**W treści wpisując: Spendenkonto Hochwasser

Stefan Kolawiński
Burmistrz Miasta Bochnia