Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-08-04 18:51:25 przez system

Burmistrz dziękuje za ŚDM

Burmistrz Bochni - Stefan Kolawiński podziękował wszystkim organizatorom Światowych Dni Młodzieży, wolontariuszom oraz mieszkańcom Bochni. W tym celu wystosował do lokalnych mediów specjalny list, którego treść znajduje się poniżej.

Światowe Dni Młodzieży w Bochni - podziękowanie

Tak jakoś pusto i cicho zrobiło się w mieście…

Przed swoim odlotem z podkrakowskich Balic do Watykanu, Ojciec Święty Franciszek spotkał się z wolontariuszami i organizatorami Światowych Dni Młodzieży dziękując im za trud ich przygotowania a także przeprowadzenia.

To całotygodniowe, światowego formatu wydarzenie wymagało niepospolitego zaangażowania i pracy tysięcy ludzi z Polski, ale też z całego świata. Również Bochnia przygotowywała się do przyjęcia pielgrzymów poprzez dziesiątki spotkań organizacyjnych i ustalaniu planów działania. Gościliśmy młodych Hiszpanów, których zapewne wszyscy zapamiętamy jako bardzo pogodnych, uśmiechniętych i pełnych ekspresji uczestników Światowych Dni Młodzieży.

W mieście zapanowała radosna i świąteczna atmosfera a towarzyszące przyjazdowi pielgrzymów do nas wydarzenia, dodatkowo zdynamizowały i ubarwiły te wspaniałe, wyjątkowe dni. Chce bardzo, naprawdę bardzo mocno i serdecznie podziękować wszystkim, którzy dołożyli choć mała cegiełkę do zbudowania tak wyjątkowej atmosfery i zrealizowania w stu procentach wszystkich planów.

Dziękuję przede wszystkim Organizatorom - zarówno po stronie kościelnej jak i świeckiej, dziękuję wolontariuszom i rodzinom, które przyjęły w swoje progi gości z Hiszpanii, dziękuję pracownikom i dyrekcjom szkół i Hali Widowiskowo-Sportowej gdzie również nocowali pielgrzymi.

Na najwyższy szacunek i uznanie zasługują także wszystkie służby mundurowe: Policja, Straż Pożarna zarówno Państwowa jak i Ochotnicza, Straż Miejska, Służba Ochrony Kolei, które w dobie wielu zagrożeń i niebezpieczeństw wzorowo wykonały swoje zadania. Nie sposób pominąć organizatorów Festiwalu Młodych i innych towarzyszących Światowym Dniom Młodzieży imprez i wydarzeń prowadzonych wspólnie lub równolegle przez Stronę Kościelną, Miasto Bochnia i Starostwo Powiatowe.

Nie wymienię tutaj wszystkich, którzy zasługują na podziękowania, ale najbardziej chciałbym podziękować Wam, mieszkańcom Bochni.

Za to, że wielu z Was przyjęło do swoich domów pielgrzymów, za to że tak wspaniale potrafiliście się z nimi porozumieć i za to, że właśnie dzięki Waszej gościnności i otwartości Hiszpanie zapamiętali Bochnię i jej mieszkańców jako pogodnych, uczynnych, wspaniałych ludzi i pewnie niejeden raz jeszcze tu wrócą…

Burmistrz Miasta

  • Stefan Kolawinski*