Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-10-05 15:47:44 przez system

Bursa promująca bezpieczeństwo

30 września w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się wręczenie certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” z udziałem Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Mariusza Dąbka oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego.

Wśród 33 szkół znalazła się Bursa Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w Bochni. Warto podkreślić, że jest to jedyna w powiecie certyfikowana placówka spośród szkół ponadgimnazjalnych i jedyna placówka, niebędąca szkołą w województwie małopolskim.

Projekt Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa został wdrożony do realizacji przez Komendę Wojewódzką i Komendę Miejską Policji w Krakowie w 2004 roku na podstawie wzorca holenderskiego. Obecnie projekt realizowany w placówkach oświatowych nosi nazwę „Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa - Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Jego celem jest promocja, kształtowanie oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w szkołach.

Po uroczystości szkoły zostały zaproszone do udziału w przygotowanych pokazach Policji m.in. sprzętu policyjnego i technik stosowanych przez funkcjonariuszy w codziennej służbie, a także zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji samolotów w muzeum.