Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-06-13 20:09:01 przez system

Bursie Szkolnej nadano imię

Bursa Szkolna ma już swoje imię. Nie jest to konkretny patron lecz imię Polski Niepodległej, co łączy się z tegorocznym świętem 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Wczorajsze popołudnie zgromadziło w Bursie Szkolnej wielu znakomitych gości, którzy przybyli by nadać tej placówce imię Polski Niepodległej.

Po wręczeniu Aktu nadania imienia Pani Dyrektor Janinie Węglarz, poświęconą wcześniej tablicę, uroczyście odsłonili Przewodnicząca Rady Powiatu Bernadetta Gąsiorek, Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn oraz Dyrektor Kuratorium Oświaty w Tarnowie Artur Puciłowski.

To wyjątkowe miejsce, w którym wychowało się wiele pokoleń. To drugi dom dla tych wszystkich młodych ludzi, którzy swoją drogę kształcenia związali z naszym powiatem. Gratuluję i dziękuję Pani Dyrektor oraz Pracownikom za trud wychowania i kształtowania tych młodych ludzi – mówił starosta bocheński Ludwik Węgrzyn.

Była to również okazja do wręczenia przez Komendanta Policji w Bochni Tadeusza Stachaka oraz podinspektor Izabeli Ciarki z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Krakowie, Certyfikatu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Placówka otrzymała certyfikat za promocję, kształtowanie oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w szkołach.

Kolejnym punktem uroczystości był wykład Jana Flaszy Dyrektora Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni pt. „Bochnia i Niepodległość”, przedstawiający m.in. postacie bochenszczyzny jak Olga Stawecka czy Janina Prus Niewiadomska, które swymi działaniami przyczyniły się do odzyskania niepodległości, oraz ważne miejsca .

Na zakończenie odbył się program artystyczny w wykonaniu podopiecznych Bursy oraz otwarto wystawę fotograficzną zatytułowaną „Zatrzymane w Kadrze” oraz Bocheńsaka droga do Wolności”.

Info: PB