Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-03-20 15:28:56 przez system

BZUK rozpoczął porządki wiosenne

Podczas komisji komunalnej i ochrony środowiska w bocheńskim magistracie przedstawiciele BZUK-u mówili o przygotowaniach do porządków wiosennych.

Adam Kardas, kierownik zakładu oczyszczania miasta poinformował radnych, że tzw. sprzątanie pozimowe rozpoczęło się już około trzech tygodni temu. Pozwoliła na to aura, która tej zimy była łaskawa dla drogowców. Do zadań Bocheńskiego Zakładu Usług Komunalnych w związku z przystąpieniem do porządków wiosennych należy m.in. zamiecenie dróg oraz chodników na terenie miasta. Na tę chwilę, jak poinformował Adam Kardas, za pomocą specjalnych zamiatarek udało się wyczyścić 70% dróg oraz 50% chodników. Proces ma zakończyć się pod koniec następnego tygodnia. Następnie zostanie on, jak mówił pracownik BZUK-u, powtórzony jeszcze raz. Po pracach związanych z wyczyszczeniem ulic oraz chodników bocheńska firma, która jest odpowiedzialna za utrzymanie porządku w mieście, przystąpi do oczyszczania kratek burzowych.

Pracownicy Bocheńskiego Zakładu Usług Komunalnych podczas okresu zimowego również malują oraz reperują zepsute kosze na śmieci. W sumie zostało wymalowanych 250 koszy ulicznych.

Jak oceniacie przygotowania miasta przez firmę BZUK do wiosny? Czy efekty ich pracy są zauważalne?