Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-05-30 21:40:04 przez system

Calineczka dla Michałka

1 czerwca o godzinie 15 w Oratorium św. Kingi obędzie się kolejny jużcharytatywny spektakl w wykonaniu rodziców dzieci z Miejskiego Przedszkolanr 5 w Bochni. Tym razem rodzice zagrają Calineczkę. Pełną kolorowych barw,pięknych strojów i co najważniejsze niesamowitych, dobrych emocji.

Taradosna baśń na pewno przywoła uśmiech na twarzach dzieci i rodziców, a cały dochód, zebrany podczas spektaklu, zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznego fundacji "Serce dla Maluszka" - Michałka Dadeja.

Spotkajmy się w Oratorium św. Kingi w święto wszystkich dzieci - Dniu Dziecka o godzinie 15:00!
.
Michał urodził się w lutym 2016 roku, w 35 tygodniu ciąży. Przyszedł na świat z małogłowiem, któremu towarzyszą zmiany w mózgu, co powoduje znaczne opóźnienie w rozwoju. Ponadto zdiagnozowano u niego dziecięce porażenie mózgowe oraz epilepsję. Michałek nie siedzi, nie mówi i nie porusza sięsamodzielnie, a mimo to jest pogodnym, zawsze uśmiechniętym dzieckiem, które uwielbia przytulanie i kontakt z bliskimi. Michałek wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej, pracy z logopedą, pedagogiem i psychologiem. Niezbędny w procesie jego leczenia i rehabilitacji jest także sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny.