Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-06-08 19:42:57 przez eb

Cerekiew: do pompowania!

Wczoraj druhowie i druhny z OSP Cerekiew pompowali dla Wojtusia. O ósmej wieczorem, ubrani w kaski i strażackie kombinezony bojowe wykonali przed swoją remizą 10 pompek.

Wszystko to w ramach akcji „pompowania dla Wojtusia”, chłopca chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Chłopiec mieszka w Galewicach w województwie łódzkim. Strażacy robią 10 pompek przed swoją siedzibą, a następnie składają się na leczenie dla małego Wojtka.

Akcja ma charakter ogólnopolski. Jej twórca, Marcin Topór zakładał, że zbierze w ten sposób 6000 zł. Tymczasem już dziś, jak podała na twitterze Remiza.pl, okazało się, że zebrano… 9 mln zł! To dużo więcej niż potrzeba na zakup leku dla Wojtka. Pieniądze zostaną przeznaczone również dla innego chorego dziecka.

Druhowie z Cerekwi dołożyli swoich 200 zł.

Do wzięcia udziału w akcji pompowanie dla Wojtusia nie można przystąpić ot, tak sobie. Trzeba zostać wyznaczonym przez inną jednostkę OSP, która już wzięła udział w akcji. Cerekiew została nominowana przez OSP w Bogucicach i w Rozdzielu. Sami nominowali drużyny z Wrzępi, Bessowa oraz – Polskiej Cerekwi.

Zdjęcie z https://www.facebook.com/Osp-Cerekiew

Zobacz film TUTAJ