Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-04-06 11:01:47 przez system

Chciał przekupić policjantów 100 zlotymi

Bocheńscy policjanci z rewiru dzielnicowych zatrzymali mężczyznę, który w zamian za odstąpienie od sporządzenia wniosku do sądu, próbował przekupić interweniujących funkcjonariuszy banknotem 100-złotowym. Za popełnione wcześniej wykroczenie mężczyźnie groził mandat porządkowy w wysokości 200 złotych. Wręczając policjantom pieniądze, dopuścił się przestępstwa, za które grozi kara do 10 lat więzienia.

5 kwietnia w Łapczycy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który spożywał alkohol w miejscu publicznym, a dodatkowo swoim zachowaniem powodował zgorszenie wśród okolicznych mieszkańców.

Podczas interwencji mężczyzna, 42-letni mieszkaniec Tarnowa, wyraźnie rozbawiony całą sytuacją, lekceważył policjantów i nie wykonywał wydawanych mu poleceń. Kiedy usłyszał od policjantów, że za swoje zachowanie zostanie ukarany mandatem, stwierdził, że skorzysta z prawa odmowy przyjęcia kary i będzie sprawiedliwości dochodził w sądzie.

  • Widząc zdecydowaną postawę stróżów prawa mężczyzna, zamiast pogodzić się z konsekwencjami swojego zachowania, próbował wręczyć policjantom 100-złotowy banknot, w zamian za odstąpienie od sporządzenia do sądu wniosku o ukaranie. Tym samym 42-latek naraził się na odpowiedzialność za przestępstwo. Został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji Bochni. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10 – relacjonuje mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.