Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-01-11 13:08:21 przez Czas2012

Ciche Godziny w Galerii Rondo

Udogodnienia dla osób ze spektrum autyzmu

Od dziś w Galerii Rondo wprowadzone zostały tzw. "Ciche Godziny". To czas dla osób które mają trudności w przetwarzaniu zewnętrznych bodźców związanych z obrazem i fonią. Więcej szczegółów na czym polega wdrożony system podaje zarząd centrum handlowego:

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, jednocześnie pozostając wrażliwymi na szeroko pojęte kwestie społeczne, miło nam poinformować, że Galeria Rondo wprowadza od dnia 11.01.2022 r. udogodnienia dla osób ze spektrum autyzmu. W każdy wtorek miesiąca w godzinach 15:00 - 17:00 będą obowiązywały Ciche Godziny - na pasażach, w częściach wspólnych oraz lokalach, które wyrażą na to zgodę.

Akcja jest wynikiem naszego zainteresowania i troski w stosunku do osób mających trudności w przetwarzaniu zewnętrznych bodźców związanych z obrazem i fonią. Miejsca przyjazne sensorycznie cieszą się coraz większą popularnością w Polsce i na świecie. Pomagają w integracji społecznej oraz przeciwdziałają izolacji osób z autyzmem w społeczeństwie w jakim żyją. Poprzez zmiany, jakie planujemy wprowadzić, Galeria Rondo stanie się miejscem bardziej przyjaznym do robienia zakupów, korzystania z kultury oraz spotkań towarzyskich.

Co wyróżnia Galerię przyjazną sensorycznie?
✓ muzyka na pasażach (w lokalach) jest wyłączona/przyciszona
✓ światło na pasażach (w lokalach) jest przyciemnione
✓ ekspozycje są częściowo wygaszone

Program Ciche Godziny w Galerii Rondo powstał we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm, ze szczególnym wsparciem merytorycznym Katarzyny Pęczak - psychologa, psychoterapeuty i szkoleniowca z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami ze spektrum autyzmu oraz osobami niepełnosprawnymi. Dodatkowo, personel Galerii Rondo zostanie odpowiednio przeszkolony pod kątem pomocy osobom ze szczególną wrażliwością sensoryczną.

/media/user/images/upload/Styczen/Styczen 2022/ciche-godziny-GR-A4.jpg

Info: Galeria Rondo