Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-03-29 17:11:51 przez Czas2012

Co z parkingami na obrzeżach miasta?

Na XXIX sesji Rady miasta burmistrz Stefan Kolawiński wspomniał o parkingach, które zostaną utworzone na obrzeżach miasta. Pytamy, jak idą prace.

Na XXIX sesji Rady Miasta radny Marek Bryg pytał o to, dlaczego jest tak wąsko na ulicy Szewski i co z parkingiem przy Rynku, który został okrojony (Temat poruszany był podczas spotkania Rady Miasta w lutym – czytaj TUTAJ)
Burmistrz w odpowiedzi nakreślił chęć wykupu działek w miejscach wlotowych do miasta, na których można by utworzyć parkingi w korelacji z RPK – tak, aby mieszkańcy mogli w wygodny sposób przesiąść się do autobusu.

Zapytaliśmy, o które działki może chodzić, jakie to miejsca i kiedy podejmowane będą próby utworzenia nowych parkingów w Bochni. Na nasze pytania odpowiedział Andrzej Koprowski, Naczelnik Wydziału ds. Mediów UM Bochnia:

Informacje o zakupie działek na obrzeżach miasta proszę traktować jako zapowiedź. W grę wchodzą tereny położone przy trasach wlotowych do miasta. Nie ma żadnych konkretów – (...) są to plany, a w czasie pandemii i znacznie mniejszych wpływów do kasy miasta, oddalają się one coraz bardziej...