Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-06-12 21:55:33 przez Czas2012

Covid w Mechaniku – nie ma powodów do obaw

Mimo pozytywnego zdiagnozowania u jednego z nauczycieli pracującego w Zespole Szkół Nr 1 choroby spowodowanej wirusem Covid 19 nie ma powodu do obaw. Nauczyciel od kilku dni przebywa w izolacji domowej i nie miał żadnego kontaktu z młodzieżą – zapewnia dyrekcja szkoły.

We wtorek 2 czerwca okazało się, że jeden z pracowników Mechanika – Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni – miał symptomy choroby powodowane przez coronawirusa. Po wykonaniu testów okazało się, że wynik badania był pozytywny. Nie ma jednak powodów do niepokoju. Chorobę zdiagnozowano zanim w szkole pojawili się maturzyści, a zarażony nauczyciel nie miał żadnego kontaktu z uczniami szkoły. Od 2 czerwca przebywa w izolacji domowej.

Od chwili pozytywnego zdiagnozowania choroby praca nauczycieli w ZS 1 odbywa się w jeszcze bardziej zaostrzonych warunkach sanitarnych. Dyrektor Szkoły Jan Balicki od 8 czerwca przebywa na kwarantannie domowej jednak wynik badania jakie u niego przeprowadzono pokazał wynik negatywny. Zarażony pracownik przebywający w izolacji domowej czuje się na tyle dobrze, że wykonuje nadal swoją pracę poprzez media i telefon. Przebywając w szkole spotykał się z bardzo niewielką liczbą osób przestrzegając zasad higienicznych. Żaden też z nauczycieli mający bliższy kontakt z osobą zarażoną nie brał udziału w czynnościach maturalnych, które wymagały kontaktu z nauczycielami lub abiturientami.

Dyrekcja zapewnia, że nie ma obaw o zagrożenie wirusem ze strony szkoły. Nie ma też obaw o paraliż organizacyjny w dalszych dniach egzaminów. Szkoła pracuje normalnie przestrzegając wszystkich zalecanych zasad sanitarnych.

pw