Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-03-07 19:34:09 przez system

Ćwierćwiecze LO w Żegocinie

Liceum Ogólnokształcące w Żegocinie jest jedyną szkołą średnią w powiecie, która nie podlega Starostwu a władzom gminy Żegocina. W lutym szkoła hucznie obchodziła swoje 25-lecie.

Jubileusz połączono ze zjazdem i balem absolwentów. Rozpoczął się natomiast od uroczystej mszy św. w intencji szkoły.

W czasie okolicznościowych wystąpień przypomniano ludzi szczególnie zasłużonych dla powstania i działalności placówki: ks. Antoniego Porębę, Stanisława Maurera, pierwszego Wójta - Józefa Nowaka, radnego Eugeniusza Burka, Jana Adamskiego - pierwszego dyrektora LO, Danutę Pączek - ówczesną wicedyrektorkę.

  • Istnienie szkoły rozsławiło wieś, a uczniom z terenu gminy i okolicznych miejscowości dało możliwość nauki w bezpiecznym środowisku, ceniącym wartości chrześcijańskie. Powołanie szkoły sprawiło także, że wokół liceum skupili się ludzie, posiadający ogromny kapitał intelektualny i wielki potencjał przedsiębiorczości. Mam nadzieję, że zgodnie z obecną reformą, szkoła zrealizuje plan utworzenia technikum i nadal będzie się pięknie rozwijać - powiedział były wójt Żegociny, Jerzy Błoniarz.

W skład Zespołu Szkół w Żegocinie wchodzą: Liceum Ogólnokształcące, ZSZ, Gimnazjum, Branżową Szkołę I stopnia i Liceum dla Dorosłych. W szkole można zdobyć zawód pogranicznika.