Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-04-21 17:22:34 przez system

Cztery osoby z wypowiedzeniami w Starostwie

Od poniedziałku 20 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Bochni obowiązuje nowy, zapowiadany na ostatniej sesji Rady Powiatu, regulamin organizacyjny. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, pracę straciły 4 osoby, w tym pani pełniąca funkcję geodety powiatowego.

Oprócz tego ze Starostwem będą musieli się pożegnać pracownica z wydziału ochrony środowiska, przy tym radna powiatowa w kadencji 2006-2010, pracownik z byłego Wydziału Bezpieczeństwa, Oświaty i Spraw Społecznych, oraz jeden urzędnik z Wydziału Promocji.

Są i inne, znaczące zmiany. Np. dotychczasowy dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa, Oświaty i Spraw Społecznych został przesunięty do nowego Wydziału Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego, ale już na stanowisko szeregowego pracownika. Dyrektorem została dotychczasowa pracownica wydziału Bezpieczeństwa.

Do pracy w Starostwie powrócił natomiast Andrzej Śliwa, który został dyrektorem Wydziału Rozwoju Powiatu i Inwestycji. Ostatnio pracował w Urzędzie Gminy w Drwini.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta Ludwik Węgrzyn, zapytany o zmiany personalne w związku z nowym regulaminem organizacyjnym, odpowiedział, że nie przewiduje „drastycznych” zwolnień, a raczej przesunięcia wewnątrz wydziałów. Czy cztery zwolnione osoby spełniają już kryterium drastyczności? Raczej nie, choć pewnie zwolnieni widzą to całkiem inaczej.

Na pewno można było przewidzieć problemy z pracą geodety powiatowego, po wypowiedzi Ludwika Węgrzyna dla jednego z bocheńskich mediów, w której stwierdził, że geodezja bocheńska, jeśli chodzi o obsługę mieszkańców, znajduje się na ostatnim miejscu w województwie.