Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-09-04 23:32:43 przez system

Czy na ul. Proszowskiej powstanie podstawówka?

Jednym z wiodących tematów pierwszej powakacyjnej sesji Rady Miasta było przygotowanie placówek szkolnych i przedszkoli do nowego roku szkolnego. W trakcie dyskusji nad tą tematyka radny Bogdan Kosturkiewicz złożył interesującą propozycję.

Zawnioskował mianowicie do burmistrza, by ten zastanowił się nad budową szkoły podstawowej w północnej części miasta. Jak zauważył Kosturkiewicz tereny na północ od linii kolejowej są miejscem intensywnego budownictwa mieszkaniowego. Powstało tu już kilka osiedli domów wielorodzinnych (Karolina, Wygoda, Hutnicza), także tutaj notuje się prawie połowę nowych inwestycji jednorodzinnych w mieście. Do nowooddawanych do użytku mieszkań wprowadzają się głównie ludzie młodzi, już mający dzieci w wieku szkolnym lub mogący je mieć w nieodległej przyszłości.

Tymczasem wszystkie bocheńskie podstawówki są zlokalizowane albo w ścisłym centrum miasta (SP 1, 2 i 5) albo na największych osiedlach (SP 4 i 7). Dojazd do nich w godzinach szczytu komunikacyjnego jest dla mieszkańców północnych dzielnic miasta uciążliwy i dodatkowo generuje zwiększony ruch na i tak już zatłoczonych ulicach w centrum miasta. Można temu łatwo zapobiec lokalizując szkołę w tamtej części miasta. Radny wskazał nawet lokalizację - ul. Proszowska, na której znajduje się nieruchomość, będąca własnością miasta.