Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-10-07 14:03:31 przez KacperGlod

Czy to koniec Podziemnego Biegu Sztafetowego?

W czwartek pojawiła się informacja od organizatorów 12-Godzinnego Podziemny Bieg Sztafetowy. W komunikacie organizatorzy poinformowali o zawieszeniu organizacji biegu.

Decyzja związana jest z rosnącymi kosztami organizacji imprezy. Organizatorzy chcieli utrzymać koncepcje minimalnego kosztu ponoszonego przez uczestnika zawodów, na co nie pozwala obecna sytuacja związana z opłatami, które wymagałoby ponieść.

Jak informują organizatorzy:

Nigdy nie ukrywaliśmy że 12-godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy w Kopalni Soli Bochnia organizowany jest w koncepcji utrzymywania minimalnych kosztów po stronie uczestnika i dostarczania Wam niezapomnianych przeżyć na możliwie najwyższym poziomie.

W obecnym czasie nie jesteśmy w stanie Wam tego zapewnić, a podwajanie lub potrajanie opłaty startowej stoi w sprzeczności z tym co budowaliśmy dla Was przez lata.

Z bólem w naszych sercach, w sercach wszystkich wolontariuszy, przez lata realizujących swoje zadania za „dziękuję”, z poczuciem straty u pracowników Kopalni, dla których też to ważna i szczególna impreza - odpuszczamy.

/media/user/images/upload/Pazdziernik/Pazdziernik 2022/311141460_4962177327215936_3738767442481581976_n.jpg

Pierwszy 12-godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy zorganizowano w Bochni w roku 2005 z okazji obchodów Bocheńskiego Dnia Króla Kazimierza. Zawody odbywały się od tamtej pory rokrocznie - do roku 2020, kiedy okres pandemii i obostrzenia wymusiły odwołanie kolejnych edycji. W tym roku bieg również nie doszedł do skutku, jak okazało się po ogłoszeniu, nie uświadczymy go także w przyszłym roku. Trasa niegu prowadziła zabytkowymi wyrobiskami bocheńskiej Kopalni Soli. W zmaganiach brali udział zarówno profesjonalni, uznani maratończycy, jak i amatorzy biegów masowych i zdrowego stylu życia z całej Polski, a także z kilku krajów Europy.

Fot. i info: 12-Godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy