Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-01-13 15:12:25 przez system

Dąbrowica: II edycja projektu „Szachy pod dębem”

W Zespole Szkół im. prof. Jana Zdzisława Włodka w Dąbrowicy zakończono realizację II edycji projektu „Szachy pod dębem”. Projekt powstał w ramach programu „Młody Obywatel”, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

„Młody Obywatel” to ogólnopolski program, którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym młodzi ludzie mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu.

Placówki przystępujące do realizacji zadań w roku szkolnym 2015/2016 miały do wyboru jeden z trzech tematów: „Ruch z sensem”, „Kronika sportowa” i „Sztafeta dyskusji”.

Młodzież Szkolnego Klubu Logistyki, działającego w Zespole Szkół w Dąbrowicy pod opieką Krystyny Migdał wybrała temat pierwszy – „Ruch z sensem”, polegający na zorganizowaniu charytatywnego wydarzenia sportowego z udziałem społeczności lokalnej.

8 stycznia przeprowadzono szereg rozgrywek, wśród których znalazły się:
– turniej szachowy (prowadzący Ryszard Góra)
– symultana szachowa (prowadzący Ryszard Góra)
– turniej piłkarzyków (prowadzący Roman Matus)
– turniej tenisa stołowego (prowadzący Roman Matus)
– Turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu (prowadzący Antoni Biernat).

Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkoły, reprezentanci lokalnej społeczności, zaproszeni goście oraz grupa gimnazjalistów z Zespołu Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Nieszkowicach Małych.

Dodatkowo zorganizowano akcję charytatywną „Oddaj krew”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród lokalnych mieszkańców, jak i nauczycieli, pracowników oraz uczniów szkoły.
Realizacji zadań zaplanowanych w ramach projektu na bieżąco przyglądała się pani Anna Mitura – koordynatorka programu Młody Obywatel z Warszawy.

Po zmaganiach sportowych i intelektualnych na uczestników projektu czekał słodki poczęstunek przygotowany przez młodzież pod okiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych.

Organizatorzy pragną przede wszystkim serdecznie podziękować krwiodawcom za to, że nie zawiedli i wzięli udział w akcji, która przyczyni się do ratowania ludzkiego życia.

Dziękują również wszystkim, którzy włączyli się w realizację projektu:
Agencji reklamowej – Kreatywny Punkt – Zbigniew Matras z Bochni, Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania „Dolina Raby” z Chrostowej, Dyrekcji Szkoły, Administracji, Radzie Pedagogicznej, Radzie Rodziców oraz osobom prywatnym.

Kolejna akcja charytatywna odbędzie się w czerwcu br. Młodzież już teraz zaprasza na trzecią odsłonę projektu „Szachy pod dębem” i chociaż na razie nie zdradza szczegółów zapewnia, że warto wziąć udział w tym wydarzeniu.