Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-06-29 22:58:53 przez system

Dębcza stanie się nową Uzbornią?

Radny Miasta Bochnia Bogusław Dźwigaj chce, aby miasto rejon Dębczy przystosowało pod kątem rekreacyjnym dla mieszkańców sąsiadujących z nim osiedli.

"Proszę o przeanalizowanie sukcesywnego w miarę możliwości finansowych miasta etapowego przystosowania regionu Dębczy dla potrzeb mieszkańców. Obecnie w górnej części tego regionu, przy ulicy Krzęczków znajduje się plac zabaw dla dzieci. Choć jest tam niewiele elementów jest o w pełni wykorzystywany. W dolnej części obok terenów miejskich prywatny inwestor na swojej działce wykonuje obecnie prace co korzystnie wpływa na wizerunek tego miejsca. Obok na zaniedbanych terenach gminy znajduje się ogrodzone boisko do gry, zarośnięte i od lat niewykorzystywane.
Mieszkańcy pobliskich ulic proszą o wykonanie boiska sugerując jednocześnie, że ten piękny, a zarośnięty obecnie teren Dębczy może stać się miejscem wypoczynku mieszkańców pobliskich osiedli" – możemy przeczytać w interpelacji radnego.

Bogusław Dźwigaj podkreśla również, że kilka lat temu został wykonany projekt zagospodarowania tego terenu. - Może należy go odnaleźć, zaktualizować i etapami realizować? Proponuję uwzględnić ten projekt w przyszłorocznym budżecie miasta – podkreślił.