Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-06-08 15:04:30 przez system

Delegacja Bochni z wizytą w Bad Salzdetfurth

W dniach 2-5 czerwca na zaproszenie władz zaprzyjaźnionego z Bochnią miasta Bad Salzdetfurth przebywała w tym mieście delegacja z Bochni na czele z burmistrzem Stefanem Kolawińskim.

Termin spotkania zbiegał się z Dniami Miasta, a także z przypadającym w tym roku 25-leciem podpisania „Traktatu o dobrym sąsiedztwie i wzajemnej współpracy” między Polską a Republiką Federalną Niemiec. Na tę okoliczność burmistrz Bochni wręczył burmistrzowi Bad Salzdetfurth Heningowi Hesse adres okolicznościowy, który został bardzo przychylnie przyjęty zarówno przez mieszkańców jak i władze miasta.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania, dotyczącego współpracy gospodarczej. Podsumowano dotychczasowe rozmowy, przeprowadzone w ubiegłym roku w Bochni, przekazano stronie niemieckiej szczegółowe informacje o możliwościach inwestycji na naszym terenie, oraz o funkcjonujących już firmach w BSAG. Konsekwencją tych rozmów było zaproszenie potencjalnych inwestorów do Bochni, którzy w najbliższym czasie odwiedzą nasze miasto i region.

Na kolejnych spotkaniach podjęto rozmowy dotyczące współpracy na szczeblach oświaty, kultury i sportu. Ich wynikiem jest m. in inicjatywa zorganizowania wspólnych wystaw promujących polską (i bocheńską) kulturę poprzez Muzea w Bochni i Bad Salzdetfurth.

Rozmowy dotyczące sportu dotyczyły wzajemnych możliwości uczestnictwa polskiej i niemieckiej młodzieży, ale także i dorosłych, w różnego rodzaju rozgrywkach, obozach sportowych i innych przedsięwzięciach organizowanych w Bochni i w Bad Salzdetfurth.