Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-06-05 12:59:17 przez system

Diler chciał połknąć narkotyk na oczach policjantów

Bocheńscy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem pomimo czynnego zakazu, jaki nałożył na niego sąd. Chwilę później szybka reakcja policjantów zapobiegła połknięciu przez 25-latka zawiniątka z marihuaną.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni w trakcie patrolu ulicy Poniatowskiego zatrzymali do kontroli drogowej osobowego peugeota na wadowickich numerach rejestracyjnych. Zdarzenie to miało miejsce 3 czerwca około godziny 6 rano. Policjanci już wcześniej posiadali informację, że właśnie tym pojazdem może poruszać się osoba bez prawa jazdy, podejrzewana o rozprowadzanie środków odurzających na terenie miasta.

W trakcie kontroli okazało się, że pojazdem kierował 25-letni mieszkaniec Bochni, który faktycznie nie miał prawa jazdy, a posiadał za to czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W trakcie kontroli drogowej mężczyzna siedząc jeszcze w samochodzie sięgnął do torby, wyciągając z niej niewielkie zawiniątko. Policjanci widząc, że próbuje je sobie włożyć do ust, niezwłocznie używając siły fizycznej, zapobiegli połknięciu przedmiotu. Mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie, szarpał się i kopał, próbując wyrwać się interweniującym policjantom. Kiedy został skutecznie obezwładniony i doprowadzony do radiowozu, policjanci sprawdzili zawartość odebranego mężczyźnie zawiniątka.

W środku znajdowała się marihuana, co potwierdziło dodatkowo badanie, przeprowadzone stosownym testerem.

Obezwładniony 25-latek został przewieziony do bocheńskiej komendy policji, gdzie osadzono go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty popełnienia dwóch przestępstw, tj. niestosowania się do środka karnego w postaci zakazu kierowania pojazdem mechanicznym, jak również posiadania zabronionych prawem środków odurzających w postaci marihuany.

- Zatrzymany mężczyzna jest dobrze znany policji, gdyż był już kilkakrotnie zatrzymywany i karany. W najbliższym czasie stanie przed sądem, który zadecyduje o wymiarze kary za popełnione przestępstwa. Zgodnie z przepisami karnymi 25-latkowi grozi kara do 3 lat więzienia – informuje mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.