Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-09-30 22:42:25 przez Czas2012

Dlaczego nie zgłosił Pan tego do Sanepidu? – pyta burmistrz przewodniczącego

Kto był chory na Covid-19 podczas otwarcia tężni?

Podczas sesji Rady Miasta (czwartek 24 wrzesień) przewodniczący Rady Miasta Bogdan Kosturkiewicz odczytał zaproszenie na spotkanie z Jack’iem Fairweather’em, autorem książki pt. „Ochotnik – prawdziwa historia tajnej misji Witolda Pileckiego”. Spotkanie miało być promocją tego dzieła. W swojej wypowiedzi zalecił jednak ostrożność wszystkim chcącym wziąć udział w tym wydarzeniu gdyż, jak stwierdził, podczas oficjalnego spotkania otwarcia tężni solankowej w Bochni, były obecne osoby chore na Covid-19.

/media/user/images/upload/Wrzesien/wrzesien 2020/Pismo-pytania_do_przewodniczacego_ws_Covid.jpgBardzo proszę o zachowanie dystansu w czasie tego spotkania – mówił Bogdan Kosturkiewicz. Wiemy, że było organizowane spotkanie dotyczące otwarcia tężni. Wiemy już, że na tym spotkaniu były osoby chore na COVID-19. W związku z tym również w tej chwili są pewne problemy na terenie naszego miasta – powiedział przewodniczący podczas sesji.

Słowa przewodniczącego nie pozostały bez echa. Urząd Miasta przesłał do mediów kopię pisma skierowanego do przewodniczącego RM Bogdana Kosturkiewicza. W związku z jego wypowiedzią sugerującą obecność chorych na Covid-19 podczas otwarcia tężni burmistrz Stefan Kolawiński otwarcie zapytał przewodniczącego czy zgłosił do Sanepid-u tę informację?

Dlaczego nie poinformował Pan o tym Urzędu Miasta Bochnia wcześniej, tylko dopiero podczas Sesji? Przy czym – jak zaznaczył burmistrz - wszelkie sygnały o zakażeniach oraz możliwym kontakcie osób zdrowych z zakażonymi powinny być niezwłocznie przekazywane do Sanepid-u. Zwłoka w przekazaniu informacji może mieć duże, negatywne, a nawet śmiertelne skutki dla osób, które rzeczywiście stykają się z nosicielami SARS COV 2.

Stefan Kolawiński zaapelował również do Bogdana Kosturkiewicza by ten jak najszybciej albo zdementował to co powiedział albo zgłosił tą informację do Sanepid-u.

Występując w imieniu organizatora otwarcia Tężni solankowej, jakim jest urząd Miasta Bochnia, ale także kilkudziesięciu zaniepokojonych tymi stwierdzeniami osób biorących udział w tej uroczystości, apeluję o pilne zdementowanie lub zgłoszenie tej informacji do Sanepid-u.

Foto: Łukasz Chojecki UM