Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-06-14 18:52:08 przez KacperGlod

Dni Bochni. W piątek Święto Ulicy Białej

Ciepłe przyjęcie podczas zeszłorocznych Dni Bochni święta ulicy Białej zarówno przez jej mieszkańców, osoby prowadzące na niej działalność gospodarczą jak i licznych jego uczestników zachęciło organizatorów do kontynuowała go także w 2023 roku. Podobnie jak w ubiegłym roku „spiritus movens” przedsięwzięcia są właściciele restauracji Camera’lna, natomiast część warsztatowo-artystyczną przygotowali: galeria Biała, galeria Kopalnia Sztuki, PZU oddział w Bochni oraz Miejski Dom Kultury.

Podczas tegorocznego Święta Ulicy Białej zaplanowano:

  • Galeria Biała zaprasza na warsztaty ceramiczne (obowiązują zgłoszenia – szczegóły na fb galerii) i wystawę prac uczestników całorocznych warsztatów prowadzonych w galerii.
  • Galeria Kopalnia Sztuki wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 5 wyeksponuje prace konkursowe „Być jak Matejko” oraz „Postacie z obrazów mistrza Jana Matejki – żywe obrazy” umożliwi także zakup pamiątek związanych z Bochnią, a wydawnictwo Regis zaprezentuje nowy przewodnik turystyczny po Bochni i okolicach „Bochnia i Powiat Bocheński”.
  • Miejski Dom Kultury zaprasza dzieci do wspólnego kolorowania malowanek XXL przedstawiających legendy bocheńskie a udostępnione przez właścicieli wydawnictwa Regis.
  • PZU Oddział Bochnia przygotował warsztaty udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem technologii VR.
  • Planeta Kawy umożliwi zakup czekolad i mieszanek herbat sporządzonych specjalnie z okazji jubileuszu 770-lecia nadania Bochni praw miejskich oraz oczywiście kawy.
  • Kącik poetycki „W ramach kolażu” stworzy Kamila Kaczmarczyk.

Największe atrakcje zapewni restauracja Camera’lna, która zaprasza na „Cameralne grillowanie z Magdą Gessler” oraz „Cameralny koncert” gwiazdy wieczoru Łukasza Zagrobelnego, który podobnie jak w zeszłym roku Marcin Wyrostek rozpocznie swój występ na balkonie, by później zejść do publiczności zgromadzonej na ulicy Białej.

Czytaj też:

Dni Bochni 2023. Co się będzie działo?

/media/user/images/upload/Czerwiec/Czerwiec 2023/Program.png

/media/user/images/upload/Czerwiec/Czerwiec 2023/Zagrobelny.jpg

Fot. UM Bochnia