Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-06-06 21:38:56 przez system

Dotacja z Ministerstwa Sportu dla Gminy Bochnia

Gmina Bochnia otrzymała dofinansowanie z „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA)”. W ramach projektu powstaną Ogólnodostępne Strefy Aktywności w miejscowościach, Cikowice, Gawłów, Nieszkowice Wielkie i Zatoka w wariancie rozszerzonym.

W każdej z miejscowości zostaną wykonane:

  1. Plac zabaw z urządzeniami sprawnościowymi: linarium stożek (1 szt.), sześciokąt z pajęczyną i ścianka wspinaczkowa (1 szt.), multiwspinaczka (1 szt.)
  2. Urządzenia do gier edukacyjnych: stolik do gry w szachy w zestawie z 4 pojedynczymi siedziskami (1kpl.), stół pingpongowy (1szt.);
  3. Zielona siłownia z następującymi urządzeniami: orbitrek (1szt.), biegacz (1szt.), prasa nożna (1szt.), rowerek (1szt.), wyciskanie siedząc (1szt.), wioślarz (1szt.);
  4. Urządzenia uzupełniające: ławka z oparciem (4 szt.), kosz na śmieci (2szt.) Tablica informacyjna (3szt.): regulamin placu zabaw i siłowni oraz tablica informacyjna o otrzymaniu dotacji z MSiT, ogrodzenie placu zabaw z furtką o wys. 1 m, oddzielające plac zabaw od pozostałej części.
  5. Zagospodarowanie zieleni: na każdym placu zostaną posadzone 4 klony liściaste.
  6. Nawierzchnia bezpieczna piaskowa o łącznej powierzchni w obrębie wydzielonego placu zabaw.

Dodatkowo w Gawłowie i Nieszkowicach Wielkich wykonane zostanie ogrodzenie całej ogólnodostępnej strefy aktywności. Ponadto w Nieszkowicach Wielkich wykonany zostanie chodnik stanowiący dojście do placu zabaw o dł. 38 mb.
Łączna wartość projektu o 0,5 mln zł, z czego 40% pokryje dotacja z Ministerstwa Sportu.

Zdjęcie z www.facebook.com/GminaBochnia/