Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-04-14 12:46:33 przez Czas2012

DPS w Bochni - Formularz kontaktowy dla wolontariuszy

Coraz więcej wolontariuszy deklaruje pomoc w bocheńskim DPS- są wśród nich lekarze i wolontariusze. Na apel Starosty bocheńskiego dotyczący pomocy w obsłudze pensjonariuszy DPS odpowiedziało bardzo wiele osób. W związku z tym Centrum Wolontariatu Zintegrowanej Służby Ratowniczej utworzyło specjalny formularz kontaktowy i wspólnie ze starostwem koordynuje pracę wolontariuszy.

Formularz dla wolontariuszy dostępny jest pod adresem: www.zsr112.pl/wolontariat

Wszystkie osoby, które zgłaszają swoją chęć pomocy zostaną po odpowiednim przeszkoleniu skierowane we właściwe miejsce. Tworzymy grafiki pracy i pozostajemy w kontakcie z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Małopolskiego. Jeśli zajdzie konieczność, to nasi wolontariusze zostaną predysponowani do innych miejsc na terenie województwa - mówi Łukasz Patrzyk, koordynator Centrum Wolontariatu Zintegrowanej Służby Ratowniczej.

Cieszę się, że w tych trudnych czasach możemy liczyć na pomoc mieszkańców naszego powiatu jak również osób z innych części województwa małopolskiego. Tylko wspólne działania pomogą zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa i zredukować transmisję - mówi Starosta bocheński.

Apel Starostwa Powiatowego:

Szukamy osób chętnych do pracy

Starostwo Powiatowe w Bochni szuka wolontariuszy i chętnych do pracy w Domu Pomocy Społecznej. Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, szczególnie z doświadczeniem medycznym o pomoc. Brakuje personelu medycznego szczególnie pielęgniarek, ale przyda się każda para rąk. Potrzebujemy także wsparcia w postaci środków ochrony osobistej.

Szukamy osób, które po odpowiednim przeszkoleniu oraz pod medycznym nadzorem lekarzy specjalistów m.in. dr Jarosława Gucwy, mogłyby podjąć pracę od zaraz. Gwarantujemy odpowiednie przeszkolenie, pełne środki ochrony osobistej, wyżywienie, zakwaterowanie a także wynagrodzenie.

Z powodu zarażenia część personelu znajduje się w szpitalu zakaźnym w Krakowie. Część przebywa na kwarantannie lub oczekuje na wyniki badań. Pozostali są u kresu sił. Do pomocy zgłosiły się siostry zakonne ze zgromadzenia sióstr dominikanek. Jednak to wszystko za mało. Z budynków zostali przetransportowani wszyscy podopieczni, którzy mieli pozytywny wynik badania na obecność Covid-19. A budynek został zdezynfekowany. W budynku pozostało 38 podopiecznych, którzy uzyskali negatywne wyniki na obecność koronawirusa.

Na najbliższe dni mamy zabezpieczenie środków ochrony osobistej. Potrzeba ich jednak bardzo dużo. Prosimy wszystkie osoby które mają możliwość wesprzeć funkcjonowanie DPS-u w tym trudnym czasie. Potrzebujemy przede wszystkim: fartuchów barierowych, kombinezonów ochronnych, gogli, maseczek p2 lub p3, przyłbic, rękawiczek, czepków, ochraniaczy na buty. Przyda się jednak każda pomoc.

Prosimy o kontakt pod numer telefonu 883687558.