Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-01-08 09:38:27 przez Czas2012

Droga w Drwini już otwarta

Mieszkańcy Drwini mogą już korzystać ze zmodernizowanej i bezpiecznej drogi powiatowej biegnącej przez centrum wsi. W ramach inwestycji powstało prawie 700 m nowych chodników, przebudowana została również droga na tej samej długości oraz utwardzone pobocza - informuje Urząd Powiatowy.

Drogowcy przebudowali również 3 skrzyżowania drogi powiatowej z drogami gminnymi, sieć elektroenergetyczną, telekomunikacyjną i kanalizację deszczową.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Starosta Bocheński Adam Korta, Wicewojewoda Józef Leśniak, Wicestarosta Ryszard Drożdżak, członkowie zarządu Marek Rudnik i Rafał Rudka oraz wykonawca Oskar Niezabitowski.

Na ręce Pana Wojewody składam podziękowania za wsparcie realizacji tej inwestycji. Droga ta była już mocno wyeksploatowana, dlatego też konieczny był kompleksowy remont Jestem przekonany, że ta droga będzie dobrze służyła przez długie lata i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa – mówił Starosta Bocheński Adam Korta.

Obszar robót leży w obszarze Natura 2000, dlatego położono tam specjalną cichą nawierzchnię asfaltową. Powiat Bocheński uzyskał dofinansowanie do całej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.

Koszt całej inwestycji realizowanej przez Powiat Bocheński to blisko 3,8 miliona złotych.

Dojazd do Drwini, a w konsekwencji do Bochni od północy jest jednak w dalszym ciągu utrudniony. Trzeba jechać objazdami. A to za sprawą modernizacji drogi powiatowej nr 965 Świniary – Bochnia, a przede wszystkim – z powodu remontu mostu na rzece Drwince w miejscowości Zielona. Na szczęście oddano już do użytku rondo przy skrzyżowaniu dróg powiatowych 964 i 965 w Świniarach, dzięki czemu mieszkańcy północnej części naszego powiatu mogą bez przeszkód podróżować do Krakowa.