Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-01-25 14:19:27 przez system

Drwinia: ratowanie życia na lodzie

21 stycznia w gminie Drwinia odbyło się szkolenie „Ratowanie życia na lodzie”. Szkolenie odbyło się pod patronatem Wójta Jana Pająka, a przeprowadzili go instruktorzy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry.

O godzinie 9.00 rozpoczęła się oficjalna część w GCKiP w Grobli, gdzie wszystkich uczestników powitał wójt Pająk, oraz jeden z instruktorów Ratownictwa Wodnego. Następnie rozpoczęła się część teoretyczna na sali GCKiP w Grobli, a po godzinie 11.00 cała grupa uczestników udała się na staw do Drwini, gdzie odbyła się część praktyczna.

Uczestnicy szkolenia uczyli się różnych technik ratowania życia na lodzie z użyciem sań lodowych, kija hokejowego, sanek oraz deski ortopedycznej. Kolejnym zadaniem na zaliczenie szkolenia było zanurkowanie po manekina na głębokość 2,20m i przepłynięcie pod lodem do kolejnego przerębla w lodowatej wodzie. Po zaliczeniu wszystkich zadań, każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił w przepłynięciu pod lodem do kilku przerębli, które były oddalone od siebie około 3m. Po zaliczeniach na uczestników czekała kiełbasa z ogniska oraz gorąca herbata.

Około godziny 15.00 w GCKiP nastąpiło oficjalne zakończenie szkolenia oraz rozdanie dyplomów. W kursie wzięli udział ratownicy WOPR, Strażacy OSP z Bieńkowic oraz inni uczestnicy.

Zdjęcia: GCKiP w Grobli