Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-01-09 09:38:58 przez system

Długi weekend na drogach

Miniony, dłuższy o jeden dzień wolny od pracy weekend, nie obfitował w szczególne zdarzenia drogowe. z pewnością wpłynęły na to trudne warunki drogowe – śnieg, a potem siarczysty mróz, które wymusiły na kierowcach określone zachowania.

7 stycznia godz. 10:16, Bochnia, ul. Wygoda – kolizja drogowa
Kierowca Opla astry na skrzyżowaniu ulic Hutniczej i Wygoda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy fiata seicento i doprowadził do zderzenia pojazdów. Sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.

7 stycznia, godz. 14:44, Bochnia, ul. Karosek – kolizja drogowa
Kierowca daewoo tico, pokonując skrzyżowanie o ruchu okrężnym nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu drogi, zmuszając nadjeżdżającego z przeciwka kierowcę forda mondeo do gwałtownego hamowania i zjechania z drogi w celu uniknięcia zderzenia, skutkiem czego ford uderzył w znak drogowy powodując jego złamanie. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem i punktami karnymi.

8 stycznia, godz. 7:33, Jodłówka – droga K94, kolizja drogowa
Kierowca toyoty avensis jadąc w kierunku Bochni z powodu zaśnięcia zjechał na prawe pobocze, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy mostek drogowy. Mężczyzna był trzeźwy. Został ukarany mandatem i punktami karnymi.

8 stycznia, godz. 15:27, Proszówki – kolizja z sarną
Kierowca fiata potrącił sarnę, która wbiegła wprost pod nadjeżdżający pojazd.

8 stycznia, godz. 23:55 Proszówki – nietrzeźwy rowerzysta
Patrol WRD KPP w Bochni zatrzymał do kontroli drogowej rowerzystę w stanie nietrzeźwości. 25-letni mieszkaniec gminy Bochnia poruszał się rowerem po drodze publicznej, mając w organizmie 0,7 promila alkoholu w organizmie. Sprawa 25-latka zostanie skierowana do sądu z wnioskiem o ukaranie za popełnione wykroczenie.