Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-10-24 20:44:47 przez system

Dwaj nasi w sejmiku

Kto na marszałka?

Na stronie PKW Tarnów wciąż nie ma oficjalnego komunikatu o wynikach głosowania do sejmiku wojewódzkiego. Niemniej wyborcza arytmetyka wskazuje kto obejmie tę prestiżową, bo związaną z dzieleniem funduszy, funkcję.

W naszym okręgu nr 5, obejmującym powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski i miasto Tarnów radnymi sejmiku zostaną:

Z ramienia PiS: Anna Pieczarka, Stanisław Bukowiec, Wojciech Skruch, Marta Malec-Lech, Józef Gawron;

Z KO 1 mandat - Krzysztof Nowak

Z PSL 1 mandat - Stanisław Sorys.

Oznacza to, że po latach „posuchy”, kiedy to Bochnia nie miała nikogo w sejmiku (ostatnim radnym był Józef Mroczek w latach 1998 - 2002), w tej kadencji będziemy mieli aż dwóch bochnian: Stanisława Bukowca i Krzysztofa Nowaka.

Równocześnie trwają spekulacje kogo Prawo i Sprawiedliwość wyznaczy na marszałka województwa małopolskiego. Są dwie bardzo poważne kandydatury: Rafała Bochenka, byłego rzecznika prasowego rządu oraz Józefa Gawrona. Ten pierwszy jednak dystansuje się od stanowiska, mówiąc: „są bardziej doświadczeni ode mnie”. Bardziej doświadczony jest z pewnością Józef Gawron, dotychczasowy wicewojewoda.
Na politycznej giełdzie wysokie notowania ma też Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. O jego marszałkowaniu mówi się w związku z planowaną rekonstrukcją rządu.