Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-05-09 15:20:25 przez system

Dwie "szczęśliwe" kolizje

W sobotę, 7 maja na naszych drogach doszło do dwu poważnie wyglądających kolizji. Jednak w obydwu przypadkach skończyło się na strachu i niegroźnych potłuczeniach.

    1. 2016r., godzina 11:35, w Bochni droga K94 – kolizja drogowa

Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Passat jadąc drogą K94 w kierunku miejscowości Wieliczka, w skutek zasłabnięcia utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na pas ruchu w kierunku przeciwnym, gdzie doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem dostawczym marki Iveco. Kierujący osobowym volkswagenem nie odniósł poważnych obrażeń ciała, i po badaniach został zwolniony ze szpitala. Kierujący Iveco nie odniósł żadnych obrażeń. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. W najbliższym czasie sprawą zajmą się policjanci zespołu do spraw wykroczeń bocheńskiej komendy policji.

07.05.2016r., godzina 17:10, Stary Wiśnicz – kolizja drogowa

Kierujący motocyklem marki Yamaha, w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania nie zachował ostrożności, w skutek czego uderzył w pojazd marki Ford Focus, którego kierujący wykonywał manewr skrętu w lewo. Kierujący motocyklem, jak i kierowca forda nie odnieśli poważnych obrażeń ciała i byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia, 21-letni mieszkaniec Gminy Nowy Wiśnicz, który kierował motocyklem mimo iż nie posiadał do tego uprawnień został ukarany mandatem karnym w kwocie 1000 złotych.

Ogólnie bilans weekendu to: 6 kolizji, i 4 nietrzeźwych kierujących.