Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-03-07 10:19:18 przez system

Dzień Otwarty „Siódemki”

1 marca bocheńska PSP nr 7, wzorem lat ubiegłych, otworzyła swoje drzwi dla dzieci pięcio-, sześcio- i siedmioletnich oraz rodziców, którzy stoją przed wyborem szkoły dla swoich pociech.

Ideą tego dnia było z jednej strony pokazanie maluchom, że edukacja to niezwykła przygoda, w której każdy może się świetnie odnaleźć, z drugiej zaś zaprezentowanie bogatej bazy dydaktyczno – wychowawczej szkoły pozwalającej na przyjęcie dzieci nie tylko do klas pierwszych, ale też do oddziałów przedszkolnych. Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły p. Marcin Bijata, który powitał wszystkich gości jednocześnie zachęcając rodziców do aktywnego poznawania placówki, a przedszkolaki do wspólnej zabawy. Wśród zgromadzonych w tym dniu gości nie zabrakło też burmistrza Bochni Stefana Kolawińskiego.

Na początek dzieci miały możliwość obejrzenia inscenizacji baśni braci Grimm pt.: „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów z Teatru Małej Sceny Świetlicy. Korowód barwnych postaci z Klementynką i Wilkiem na czele, niezwykła scenografia, ruch sceniczny, oprawa muzyczna oraz mistrzowska gra małych aktorów z pewnością na długo pozostaną w pamięci nie tylko maluchów, ale i dorosłych widzów. Po inscenizacji dyrektor szkoły podziękował Krakowskiemu Bankowi Spółdzielczemu – oddział w Bochni za wsparcie finansowe szkoły oraz ufundowanie drobnych upominków dla aktorów i przyszłorocznych, potencjalnych uczniów naszej szkoły. Później dzieci pod opieką nauczycieli poznawali dokładniej naszą szkołę, by móc przekonać się, że jest ona interesująca, a nauka w salach lekcyjnych bywa też zabawą. Podzieleni na cztery grupy, poprzez udział w zajęciach sportowych, tanecznych, plastycznych, komputerowych i edukacyjnych, zdobywali kolejne sprawności.

Zaproponowana dzieciom forma aktywności pozwoliła im bliżej zapoznać się z pracą dydaktyczną szkoły, a tym samym przełamać obawy przed rozpoczęciem nowego etapu edukacyjnego. Za swoją dociekliwość poznawczą i umiejętność wspólnej zabawy maluchy zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Rodzice natomiast mieli możliwość zapoznania się z bazą lokalową szkoły, a także indywidualnych rozmów z nauczycielami oraz z dyrekcją w celu rozwiania swoich wątpliwości.

- Mamy nadzieję, że główne założenia naszego przedsięwzięcia spełniły oczekiwania przybyłych rodziców, a przede wszystkim przyszłych pierwszaczków i przedszkolaczków i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym - mówi dyrektor szkoły, Marcin Bijata.