Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-03-17 15:03:41 przez system

Dzień Otwarty w Plastyku

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu zapraszają uczniów gimnazjów do odwiedzenia szkoły we wtorek 24 marca w godzinach 9.00 - 15.00.

Dzień otwarty to okazja do poznania szkoły i jej oferty edukacyjnej. W Liceum Plastycznym nauka obejmuje dwa bloki przedmiotów: artystyczne i ogólnokształcące, dzięki temu absolwent kontynuuje naukę na studiach o każdym profilu. W tym dniu dla gości udostępnione będą pracownie szkolne, uczniowie zaprezentują różnorodność działań plastycznych w dziedzinie malarstwa i rysunku, rzeźby, fotografii, tkaniny, ceramiki i renowacji, chętni będą mogli sprawdzić swe umiejętności pod opieką nauczycieli-plastyków, w recepcji dostępne będą materiały promocyjne (informacje o szkole, zasadach rekrutacji, planowanych wystawach, uroczystościach).

O godzinie 11.00 na sali gimnastycznej odbędzie się ogłoszenie wyników, wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów gimnazjów Świat wokół mnie oraz wernisaż wystwy pokonkursowej.

Patronat nad konkursem objęła minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska i Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Na konkurs nadesłano 578 prac w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki i fotografii z 64 szkół i placówek. Jury konkursu w składzie dr hab. Jan Tutaj, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (przewodniczący) dr Małgorzata Wielek – Mandrela, Wydział Sztuki, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie oraz nauczyciele Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu :mgr Robert Dudek, mgr Sławomir Nitendel, mgr Przemysław Sławiński wyłoniło laureatów. Przyznano nagrodę Rektora ASP w Krakowie, Grand Prix, nagrody i wyróżnienia w każdej z czterech kategorii oraz nagrodę Kuratora Konkursu. Łącznie nagrodzono 33 uczniów. Nagrody dla laureatów ufundowali: ASP w Krakowie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Okręgowe w Tarnowie, marszałek województwa małopolskiego, starosta bocheński, burmistrz Bochni, burmistrz Nowego Wiśnicza, firma Contimax, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Nowym Wiśniczu oraz Henryk Kopańczyk - kurator Konkursu.

Laureaci, którzy wyrażą chęć nauki w Wiśnickim „Plastyku”, zwolnieni będą w całości lub części z egzaminu wstępnego.
W trakcie wernisażu odbędzie się pokaz ubioru Marzenia ubrane w kolor, a w szkolnej galerii obejrzeć będzie można wystawę scenografii absolwenta szkoły Damiana Styrny.