Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-11-11 23:53:40 przez system

Dzień z Technologią w Akademickim Gimnazjum

Zajęcia z wykorzystaniem multimediów to w Akademickim Gimnazjum codzienność – tym razem jednak uczniowie wzięli udział w konkursie „Jestem Smart”, kreatywnie wykorzystując nowoczesne technologie w nauce plastyki, matematyki, chemii i języka polskiego.

Dzięki możliwości korzystania z przypisanego na stałe komputera, łącza internetowego oraz tablicy multimedialnej a także dzięki dostępowi do szkolnej sieci, stworzonej za pomocą programu Microsoft Office 365 – konieczność notowania ogranicza się do minimum, gdyż materiały do każdej lekcji zamieszczane są w „chmurze”.

Takie rozwiązanie umożliwiają notesy przedmiotowe aplikacji OneNoteOnline, dzięki którym nauczyciele mogą w łatwy sposób przygotowywać notatki dla uczniów, zawierające nie tylko teorię ale również ciekawe ilustracje, filmy i zadania. Tworzenie grafik, plakatów teatralnych, przeprowadzanie wirtualnych doświadczeń, wykorzystanie e-podręczniów oraz multibooków a także zabawa i nauka w jednym – czyli matematyka z „GimPlusem” – to tylko część nowoczesnego modelu nauczania w Akademickim Gimnazjum, którego celem jest pobudzenie ciekawości świata i rozwinięcie zainteresowań uczniów.