Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-06-15 13:05:42 przez KacperGlod

Dzień zdrowia na Rynku. Oddano ponad 10 litrów krwi

Ponad 10 litrów krwi oddało 23 dawców podczas akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bochni, przy współpracy z bocheńskim oddziałem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie i Urzędem Miasta Bochnia.

W ramach dnia pełnego zdrowia, który odbył się 12 czerwca na Rynku w Bochni, oprócz możliwości oddania krwi, chętni mogli skorzystać z badania poziomu cukru i ciśnienia w punkcie prowadzonym przez personel SPM ZOZ Floris. Panie natomiast miały możliwość udziału w darmowych prelekcjach i zasięgnięcia porad u ginekologa z krakowskiego Medistica Medical Group na temat profilaktyki raka szyjki macicy.

Na wszystkich, którzy zawitali wczoraj na Rynek w Bochni czekały również inne liczne atrakcje.

Przy stoisku PSSE można było m. in. przespacerować się alkogoglach i wykonać ćwiczenia z narkogoglami, by przekonać się o ich negatywnym wpływie na organizm człowieka.

Ekodoradcy ze Starostwa Powiatowego w Bochni i Urzędu Miasta Bochnia udzielali porad związanych z ochroną środowiska oraz nt. dostępnych form wsparcia i dotacji na wymianę źródeł ciepła.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni przygotowali pokazy pierwszej pomocy, natomiast druhowie z OSP Kolanów oraz funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu przygotowali prezentację posiadanego sprzętu.

Fot. UM Bochnia