Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-02-29 15:48:38 przez system

Eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

26 lutego w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzezawie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, którzy chętnie przyjeżdżają do remizy OSP Rzezawa, aby sprawdzić swoja wiedzę nie tylko z zakresu pożarnictwa, ale również z szeroko pojętego ratownictwa. W roku bieżącym do rywalizacji przystąpiło 34 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Rzezawa.

Pierwszą grupę, która liczyła 22 uczniów reprezentowały następujące szkoły:
- Publiczna Szkoła Podstawową w Łazach,
- Publiczna Szkoła Podstawową im. Janusza Korczaka w Krzeczowie,
- Publiczna Szkoła Podstawową im. gen. Leopolda Okulickiego w Okulicach,
- Publiczna Szkoła Podstawową im. św. Kingi w Borku,
- Publiczną Szkołę Podstawową im. św. Jadwigi Królowej w Rzezawie.

Drugą grupę (12 uczniów) tworzyły gimnazja:
- Publiczne Gimnazjum w Rzezawie,
- Publiczne Gimnazjum w Dąbrówce,
- Publiczne Gimnazjum w Łazach.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: druh Krzysztof Kołodziej – przewodniczący oraz druhowie: Jan Waśniowski, Józef Zych, Janusz Waśniowski, Leszek Trąba i Robert Surma.

Nagrody, jakie przeznaczył wójt Rzezawy Mariusz Palej do wygrania w tym roku, sprawiły że emocje podczas konkursu, w czasie ogłaszania wyników i w trakcie ich wręczania były ogromne. Za pierwsze miejsce w kategorii szkoły podstawowe i gimnazja zwycięzcy otrzymali tablet Lenovo, za drugie – ze szkoły podstawowej dron X-Drone H07NCL, z gimnazjum drukarkę HP DeskJet 3635 WiFi, oraz za trzecie miejsca zegarek Smart Watch Media-Tech Active. Nagrody wręczali: wójt Mariusz Palej oraz prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP – Krzysztof Kołodziej. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, a opiekunowie nagrodę niespodziankę.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Magdalena Bieniek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Okulicach (na 30 punktów możliwych do zdobycia w teście pisemnym zdobyła 29 pkt.), drugie Jakub Rachfalik z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borku, trzecie Patryk Waśniowski, reprezentant Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzeczowie. W kategorii szkół gimnazjalnych na najwyższym stopniu podium stanął Dominik Tytro z Publicznego Gimnazjum w Rzezawie, drugie miejsce zajął Wiktor Góra również z PG z Rzezawy, trzecie Jakub Rynduch – uczeń gimnazjum w Łazach.

Na zakończenie wójt Rzezawa podziękował opiekunom za przygotowanie uczestników do konkursu, zaprosił do rywalizacji w przyszłym roku, pogratulował wszystkim biorącym udział oraz życzył powodzenia Magdalenie Bieniek i Dominikowi Tytro w etapie powiatowym. Wyraził przekonanie, że zdobyta wiedza i umiejętności zachęcą wielu uczestników do wstąpienia w przyszłości w szeregi druhów ochotników.